Sztuka Struktury

Beton architektoniczny

Efekt dekoracyjny który nada ścianom wyjątkowo industrialny charakter. Beton architektoniczny można stosować na praktycznie każdy rodzaj podłoża taki jak beton, płyty gipsowe czy tynk. Powierzchnia będzie przypominać prawdziwy beton z charakterystycznymi ubytkami i wżerami. Taka dekoracja idealnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym wnętrzu, oraz świetne uzupełni drewniane, ceramiczne, metalowe lub szklane akcenty.

Tynk ten to unikalne pokrycie dekoracyjne imitujące surowy beton. To cienkowarstwowy tynk dekoracyjny wapienno-polimerowy przeznaczony do wykonywania trwałych aplikacji wewnątrz pomieszczeń, o fakturze wynikającej z rodzaju użytego narzędzia i techniki aplikacyjnej. Stosowany do ozdoby ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych, a także obiektów użyteczności publicznej.

Beton architektoniczny charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Beton TG ma bardzo wysoką odporność na glony i wilgoć. Jest doskonale oddychający i trwały. Ponadto, jest on łatwy w czyszczeniu. W przypadku zabrudzenia zagłębień, najlepiej wypłukać brud używając spryskiwacza do kwiatów z wodą i niewielką ilością detergentu, po czym wytrzeć czystą szmatką.

Beton możesz idealnie dopasować do wystroju wnętrza – tynk dostępny jest w 4, różniących się intensywnością odcieniach:

  • beton wapień – jasny, ciepły odcień ecru, przypominający wapień,
  • beton 50% w jasnoszarym kolorze,
  • beton szary – klasyczny odcień szarości, charakterystyczny dla betonu,
  • beton max – najciemniejszy wariant tynku.

W zależności od wybranego koloru, uzyskasz inny efekt betonu – cieplejszy i delikatniejszy z pomocą jasnych wariantów, lub chłodny, industrialny w przypadku ciemniejszych tynków.