Sztuka Struktury

Trawertyn

Tynk trawertynowy to rodzaj tynku dekoracyjnego, który nakładamy na ścianę. Dzięki temu w łatwy sposób można odmienić swoją łazienkę, kuchnię czy przedpokój. Efekt położenia tynku trawertynowego przypomina naturalny kamień – szlachetny, majestatyczny i przypominający marmur.

Trawertyn położony w kuchni zamiast tradycyjnych płytek czy szkła na ścianę nad blatem będzie też wdzięcznym detalem. Dzięki swojej wytrzymałości może podkreślać atuty korytarza czy holu. Położony w przedpokoju pozwoli uzyskać efekt stylowego i przestronnego wnętrza.

Trawertyn to tynk cienkowarstwowy wapienno-polimerowy, imitujący kamień naturalny trawertyn z charakterystycznymi wżerami.  Tynk strukturalny przeznaczony do wykonywania trwałych aplikacji wewnątrz pomieszczeń, o fakturze wynikającej z rodzaju użytego narzędzia i techniki aplikacyjnej. Stosujemy go do wyprawy ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych, a także obiektów użyteczności publicznej. Atuty tynku wewnętrznego to wysoka odporność na wilgoć i glony oraz szybka i prosta aplikacja. Ten tynk dekoracyjny jest doskonale oddychający i trwały. Ta imitacja kamienia świetnie sprawdza się w stylowych i nowoczesnych wnętrzach. Rewelacyjny efekt osiągamy już przy nałożeniu jego jednej warstwy.